top of page

סוגי ביטוחים

 

מה זה ביטוח חובה?

 

ביטוח חובהמפצה את הנהג הנוסעים או כל אדם אחר שנפגע ע"י הרכב, ללא כל הגבלה (סכומים שיכוליםלהגיע למליוני שקלים). טעות נפוצה בקרב הציבור היא, לחשוב שאין כל הבדל בתשלום ביטוח החובה בין חברת ביטוחאחת לרעותה. אלא שהמציאות מוכיחה אחרת,ויש הבדלים של עד מאות שקלים בשנה בין פוליסות של חברות שונות. הדבר נובע משינוייםומהבדלים בהגדרות ביטוח הרכב עבור סוגי אוכלוסייה שונים, כגון ביטוח חובה לצעירים,הנחות למגזרים שונים ועוד.

 

איך תדעו האם ביטוח החובה שלכם משתלם עבורכם מבחינה כספית?

 

עצה מעשית מאנשי המקצוע של "רוזן ענקהביטוח": באתר משרד האוצר תוכלו למצוא מידע רב ומגווןבנוגע לביטוח חובה לרכב. ניתן אף למלא את הטופס המקוון באתר, ולקבלמחירון ביטוחי-חובה בכל חברות הביטוח בישראל. אנחנו מחוברים ישירות לכל חברות הביטוחהמובילות ומסוגלים לבצע את הביטוח הזול והמתאים ביותר.

 
הסברים נוספים ותנאי הפוליסות

ביטוח מקיף מפצה אתכם בכל מקרה של גניבה,פריצה ,תאונה ונזקים אחרים. חלק מחברות הביטוח מספקות רכב חלופי במקרה תאונה או גניבה.סעיפים נוספים שנכללים בביטוח מקיף: הוצאות משפטיות, הוצאות שמאי, עלויות גרירה, גנבתרדיו-דיסק, שבר שמשות, ביטול השתתפות עצמית ועוד. חשוב לבדוק היטב את הסעיפים השונים בפוליסה, לפני הסכמתכם וחתימתכם עלהביטוח, ובמידת הצורך להוסיף סעיפים בהתאם לצרכים שלכם.

 

ביטוח צד ג

 

מטרתו של ביטוח זה היא לסייע לכם ולגבותאתכם, במקרים בהם גרמתם נזק כלשהו לכלי רכב של צד אחר (או אפילו נזק לרכוש). הניזוקמקבל פיצוי על הנזק, מבלי שהאחראי נדרש לשלם סכומי-עתק בפתאומיות (למעט השתתפות עצמית).

אם אין לכם ביטוח מקיף, אלא ביטוח צד ג' בלבד, ניתן לשדרגובכל עת ולהוסיף לו רכיבים חיוניים (בתשלום נוסף): שירותי דרך וגרירה, תיקון שמשות וחלונות,פיצוי על מכשיר רדיו-דיסק שנגנב, הגנה משפטית, ביטול השתתפות עצמית ועוד.

 

סוגי ביטוח צד ג'

 
 • ביטוח הכולל השתתפות עצמית במקרה של תביעה.
 • ביטוח הכולל הרחבה לביטול ההשתתפות העצמית.


כמובן שעלותו של הביטוח הכולל הרחבה, תהיהגבוהה יותר. בכל מקרה, תעריף הביטוח ייקבע לפי סוג הרכב, מאפייני הנהג העיקרי, וכןמאפייני נהגים אחרים הנוהגים ברכב באופן מזדמן.

המומחים של "רוזן ענק הביטוח" ישמחו לעמוד לרשותכם: 6446*

 
ביטוחי חובה
 

לרכב שמשקלו הכולל מעל 3.5 טון קיימות פוליסות לביטוח רכב שאינו עד 3.5 טון, מיועדת לביטוח רכבים מסחריים כגון משאיות, אוטובוסים, מלגזות וכלי רכב דומים.

 

ביטוח מקיף לרכב ולך

 
הסברים נוספים ותנאי הפוליסות
חשוב לזכור – ביטוח חיים פרטי אינו יכול לבוא במקום ביטוח חיים משכנתאי.
 
ביטוח הנכס נועד לשמירת שלמות המבנה או הדירה, או לפדיון ההלוואה במקרי נזק. סכום הכיסוי משקף את עלות הבנייה ונקבע לפי משתנים שרירותיים. אין לחשוב שסכום הכיסוי, המכונה גם "סכום ביטוח הנכס", מהווה מדד לערך השוק של הנכס; הוא רק מעריך את סכום הפיצוי במקרה נזק, על סמך עלות הבנייה.

להלן סוגי הכיסוי של ביטוח נכס:
 • כיסוי לנזקי אש, סערה, שיטפון, התפוצצות וכו'.
 • כיסוי לנזקי רעידת אדמה עם השתתפות עצמית בגובה 10%.
 • כיסוי לנזקי צד ג'.
 • כיסוי לנזקי צנרת ומים (כיסוי זה הוא עכב אכילס של ביטוח הנכס, לכן חשוב לבדוק מי נותן את השירות).
 • כיסוי לצמודי-מבנה כגון ארונות קיר, שיש, אסלות, כיורים ואמבטיות.
ביטוח זה לא מכסה נזקים של פעולת טרור, מלחמה או הריסת המבנה על-ידי הממשלה. האחריות בחלק ממקרים אלו מוטלת על מס-רכוש.

ניתן גם לרכוש מרכיב "ערך קרקע", המבטיח את ערך הקרקע גם בבניין משותף.

חשוב להעריך את שווי המבנה נכון אחרת המבוטח עלול להימצא בתת ביטוח, ובמקרה של נזק הפיצוי שישולם ע"י חברות הביטוח יהי חלקי בלבד, מה שיצריך הוצאות גדולות מצד המבוטח.
 
המושג "ביטוח משכנתא" כולל שני סוגי ביטוחים:

 • ביטוח המחזיר לבנק את יתרת המשכנתא במקרה של מוות רוכש הדירה.
 • ביטוח לשמירה על שלמות המבנה או הדירה.

ביטוח המבנה מיועד גם למקרים בהם הנכס ניזוק בצורה רצינית, והלווה לא שילם את חובו לבנק. במקרה כזה, תשלום חברת הביטוח ישמש להחזר ההלוואה, בגבולות הסכום שעליו הוסכם. ביטוח משכנתא כולל גם נזקים נוספים, כגון נזקי צנרת, שתיקונם עלול לעלות כסף רב.

פוליסות ביטוח החיים, המוסבות לטובת המשכנתא, הינן פוליסות סטנדרטיות בעלות מאפיינים כמעט זהים. כמעט כל פוליסה אפשרית תתקבל על-ידי הבנק, ורוב הסיכויים שתהיה זהה לזו שמציע הבנק בעצמו. למרות זאת כדאי ורצוי לבדוק את סכומי הביטוח – אם הסכומים לא ישביעו את רצון הבנק, ראשי הוא לדחות את הפוליסה ולא לאשרה. ההבדל העיקרי בין הפוליסות שהבנק מציע לבין הפוליסות המוצעות לכם ישירות דרך חברת הביטוח הוא המחיר. הבדלי המחירים יכולים להגיע במצטבר לעשרות אלפי שקלים.

חשוב לדעת כי בבנק אין רכיב של "אחריות כלפי צד ג'", לעומת זאת בפוליסה של חברות הביטוח יש אחריות ע"ס 500,000 ש"ח כלפי צד ג'. כמו כן ניתן להעביר את הביטוח בכל עת מהבנק (אפשרות זו מצוינת גם בטפסים השנתיים שנשלחים למבוטח אחת לשנה). העברת הביטוח מהבנק נעשית ע"י סוכן הביטוח או הסוכנות שמיניתם לצורך העניין. אך ראו הוזהרתם - האחריות על התהליך היא בראש ובראשונה שלכם; לכן שימו מבטחם בסוכני-ביטוח מקצועיים בעלי ניסיון.
 

ביטוח משכנתא

 
פוליסת ביטוח דירה בישראל כפופה לתקנות המפקח על הביטוח. הפוליסה כוללת את כל המרכיבים של הפוליסה התקנית, הכיסויים וסכומי הביטוח. חשוב לזכור - פוליסת ביטוח דירה מהמבטחים השונים, יכולה רק להוסיף ו/או להרחיב את הגדרת הפוליסה התקנית, ואינה יכולה לגרוע ממנה.
 

סוגי נוסחים של פוליסות ביטוח דירה

 
חשוב להשוות מחירים, לבדוק מגוון הצעות לביטוח, ולנסות לקבל הצעות משלל מבטחים וסוכנים עצמאים, העובדים עם מגוון חברות ביטוח. אם יש שוני במחירים ובהצעות, נסו להבין מה הגורם לו, על מנת לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר.

למרות שהמודעוּת אכן עולה בכל הנוגע להשוואת מחירים, רבים עדיין לא הפנימו את חשיבותה של ההשוואה. סקר מחירים מעמיק לפני רכישת ביטוח דירה, יכול להוזיל את ההוצאה במאות שקלים בשנה (אם כי חשוב לדעת, שהשוואת מחירים לא תמיד מבטיחה את הפוליסה הטובה ביותר).

מלבד מחיר הפוליסה, יש להשוות גם את גובה ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה, וכן רכיבים נוספים (האם הפוליסה כוללת כיסוי בעת רעידת אדמה, חבות מעבידים לעובדי משק-בית, תיקוני צנרת ועוד). יש לשים לב לכל פוליסה לפרטיה, לבחון אותה בצורה מעמיקה ולהשוות בין התנאים והכיסויים של פוליסות ביטוח דירה מתחרות
 

סקר שוק לגבי מחירי ביטוח לדירה

 

ביטוח נכס

 

ביטוח חיים הכלול בביטוח המשכנתא

 
איך הבנק יכול לוודא שהמשכנתא תיפרע? לשם כך יש ביטוח חיים, הכלול בביטוח המשכנתא. ביטוח החיים מבטיח שהחוב ייפרע על-ידי חברת הביטוח, במקרה מוות של אחד או יותר מהלווים. ביטוח חיים הקשור למשכנתא מבוצע דרך הבנק או בחברת הביטוח.
 
ביטוחי עסקים מספקים כמה סוגים של כיסויים. לפיכך, יש לחשוב מראש על הצרכים של בית העסק או החברה, ובהתאם לכך לתכנן את פוליסת הביטוח. צוות המומחים של "רוזן ענק הביטוח" ישמח לסייע לכם לזהות את הצרכים הביטוחיים של העסק, ויחד אתכם לבנות את פוליסת הביטוח המשתלמת ביותר.
 
הכיסויים הנפוצים בביטוחי עסק:

 • ביטוח מבנה העסק כנגד סיכונים רבים
 • ביטוח תכולת העסק כנגד סיכונים רבים
 • ביטוח צד ג'
 • ביטוח חבות מעבידים
 • ביטוח אחריות מקצועית
 • ביטוח אחריות המוצר
 • ביטוח אובדן רווחים
 • ועוד

חשוב לזכור - בכל פוליסה קיימים סייגים לחבות החברה.

לכן תמיד יש לעיין בתנאי הפוליסה של חברת הביטוח כאשר מעוניינים בביטוח עסק.
 
הידעתם? מאז שנת 1997, כמות האנשים בישראל שבוטחו בביטוחי בריאות פרטיים – הוכפלה, ואף מעבר לכך (לפי סקר של מכון ברוקדייל).

יחד עם הגידול העצום בכמות המבוטחים בתחום זה, הגיעה גם הצפה של השוק בכמות גדולה של תוכניות ביטוח. מיותר לציין שהגיוון הרב (שלעתים יוצר כפילויות), יותר מבלבל ממועיל. יש לזכור שמערך תוכניות ביטוחי הבריאות של חברות הביטוח, מיועד להתמודדות עם מערכת הכיסויים המצויה בשוק, תוך מענה מוגדר ללקוחות שונים.

במסגרת ביטוחי החיים אנו מתמחים גם בפנסיית חובה ובביטוחי מנהלים מערכת התוכניות מאופיינת במספר פרמטרים:

 • גיוון - התוכניות מאפשרות מגוון כיסויים: מכיסוי רפואי בסיסי במצבי חירום (השתלות, טיפולים מיוחדים, למחלה קשה ותרופות), דרך כיסוי משלים לבעלי שב"ן קופת חולים, ועד ביטוח רפואי פרטי רחב ביותר.
 • תחרותיות - התוכניות במבנה זה תחרותיות ביותר, לעומת כל האלטרנטיבות המצויות כיום בשוק הביטוחים הפרטיים - גם ברמת הכיסוי וגם ברמת המחיר.
 • מודולריות - מערכת כיסויים נוחה לתפעול, ובעיקר מאפשרת שינויים על פי יכולת הלקוח וצרכיו לאורך זמן

גילוי נאות:
הסוכנות רוזן ענק הביטוח בבעלות סוכן הביטוח רוזן אריה ת.ז 054688908 עוסקת בשיווק פנסיוני ולא ייעוץ פנסיוני. הסוכנות בקשר עסקי עם גופים מוסדיים כגון: מגדל חברה לביטוח, מנורה חברה לביטוח, כלל חברה לביטוח ופניקס חברה לביטוח לצורך שיווק מוצרים פנסיונים ופיננסים של גופים אלו. קיימת זיקה כמשמעותה בחוק השיווק הפנסיוני, בין הסוכנותלגופים מוסדיים אלה לבין המוצרים המשווקים ע"י הסוכנות.
 
רבים מאיתנו לא יודעים איזה ביטוחים יש להם, אם יש לנו כפל ביטוחי ואיפה יש אפשרות לחסוך הרבה כסף.
כל מה שצריך לעשות הוא להקליד פרטים מזהים, ואז תקבלו דרך הממשק באתר את כל הביטוחים שרשומים על שמכם.
המומחים של רוזן ענק הביטוח יכולים לבדוק את הביטוחים הקיימים (ביטוח משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח בריאות ועוד), לבטל כפילויות,
לבצע השוואה בין הביטוחים השונים ולחסוך לכם הרבה כסף מבלי לפגוע בזכויות שלכם!
 
בטוח רכב

ביטוח דירה ומשכנתא

 
ביטוח דירה – איך קובעים את מחיר הפוליסה
 

על מנת לקבל הצעת מחיר לביטוח דירה, דרוש מידע אודות סוג הנכס: האם דירת קרקע, בניין דירות, קומה בבניין ועוד? מיקום גיאוגרפי (מרכז הארץ, צפונהּ, דרומהּ), מיגון קיים (אזעקות, סורגים, פלדלת) וכמובן בשווי המבנה והתכולה. כמו כן יש להתחשב גם במאפייני בעל הנכס: בגין תביעות ביטוח קודמות ועוד.

כדי לקבוע את השווי האמיתי של הרכוש, רוזן ענק הביטוח מעמיד לרשות המבוטחים שרותי סוקר מעריך ללא עלות כספית מצד המבוטח. לאחר שכל המידע הועבר לחברת הביטוח, ניתן לקבוע את תעריף פוליסת ביטוח הדירה. התעריף עשוי להשתנות בין חברה אחת לרעותה, לכן יש חשיבות רבה לביצוע סקר-שוק ולהשוואת מחירים.

 

ביטוח רכב

 

ביטוח עסקים

 

ביטוח חיים ובריאות

 

בדיקת התיק הביטוחי

 

ביטוח נסיעות לחו"ל

 

ביטוח עמדת טעינה לרכב חשמלי

 
bottom of page